Komponenty pro výrobu

Zahrnují různé skupiny materiálů a polotovarů, které jsou dále upravovány a zpracovávány dle indikací a potřeb pacientů.

Plasty

Termoplast 3D-lite a X-lite (Vzdušnost a lehkost)

3D-lite je trojrozměrně tkaný polyesterový materiál, což umožňuje pružnost pouze v jednom směru, pevnost ve všech směrech, tvarovatelnost, vyšší pokrytí a jednoduchost použití. X-Lite je termoplast na bázi přírodní bavlněné síťoviny, impregnované netoxickou pryskyřicí, který je po použití 100% ekologicky odbouratelný. Jedná se o nejlehčí variantu dlahování a fixace, přizpůsobuje se anatomii bez tahu a napínání.

3DX-LiteX-Lite

Klasické termoplasty

Tyto termoplastové materiály se dodávájí perforované i hladké v přírodních barvách.

Klouby

Kid-dee-lite

Je nejmenší hlezenní kloub s 40°plantárním/dorsálním nastavením. Umožňuje včasnou dynamickou korekci dětského hlezenního kloubu/chodidla s neuromuskulárními poruchami spojené s DMO a spina bifida. Pro jeho lehkost je vhodný pro děti do 5 let nebo do 25kg váhy.

Kid-dee-liteKid-dee-lite

Ultraflex

Je dynamický rehabilitační systém, který umožňuje přirozené protahování ve správném fyziologickém postavení měkké tkáně a svaly horních nebo dolních končetin. Systém je vhodný pro všechny věkové kategorie v pooperačních stavech i po úrazech. Nabízí širokou škálu korekčních komponentů s lineární nastavitelnou dynamickou jednotkou.

Ultraflex

UFS korkové dlahy

Jedná se o dlahový systém imobilizačních korkových ortéz vhodný pro různé indikace u dětí od 3let i dospělých. Výhodou je jejich lehkost, RTG propustnost, rychlá aplikace.

SWASH dětská kyčelní ortéza

Nabízí kontrolovanou proměnlivou abdukci. Je konstruována jako celek se sérií úhlů zabezpečující správné postavení kyčle díky končetinovým oporám, které kopírují správný pohyb femurů. Při stoji nebo chůzi nabízí ortéza vhodnou abdukci k prevenci nůžkovité chůze/polohy a vnitřní rotace femuru. Ortéza je vhodná i pro jiná neuromuskulární postižení než DMO. Slouží ke stabilizaci kyčle a jako ortéza pro sezení. Ortéza nepřekáží v pohybu ani jiným pomůckám, např.: chodítka, křesla. Existují 2 typy ortéz CLASSIC a LowProfile s možností výběru končetinových tyčí 115° a 123°.

Ypsilon, ToeOff a BlueRocker dynamické hlezenní ortézy

Dynamické řešení „padavé nohy“ dle stupně postižení nestability hlezna s proximální neuromuskulární slabostí. Podporuje přirozené pohyby kotníku. Zajišťuje pacientům větší stabilitu a rovnováhu při chůzi, zvyšuje kontrolu kolenního kloubu a dává pocit bezpečí i lidem se slabými kvadricepsy. Ortézy jsou vhodné i po částečné amputaci chodidla. Pro dětské pacienty existuje speciální řada KiddieGait a KiddieRocker se zábavným potiskem u vyměkčení.

Toggle menu